Baltica väliskülalised

Baltica väliskülalised
©veits Les Anciens de La Farandole

Põnevad väliskülalised Eesti Baltica juubelipeol

 

Baltica Pärimuspidu 2016 väliskülalised tulevad sel aastal Euroopa lähematest riikidest: Soomest, Venemaalt (Pihkva), Ukrainast, Valgevenest, Gruusiast, Šveitsist, Soomest ning Balticale omaselt loomulikult ka Baltimaadest Lätist ja Leedust.

 

Tegemist on kollektiividega, kes tunnevad oma piirkonna pärimuskultuuri vastu väga sügavat huvi ning elavad selle vaimus igapäevaselt: tantsides, lauldes ja mängides pillilugusid mitte ainult festivalidel ja kontsertidel, vaid ka spontaanselt omavahelistel kokkusaamistel ja oma pere ning kogukonna keskel olles.

 

Gruusiast pärit ansambel CHVENEBUREBi on kodumaisele folgisõbrale juba tuttav nimi, kuna mehed on külastanud Eestit mitmel korral ka varem. Vägeva gruusia meestelaulu kõrval, mille ansambli liikmed löövad lahti igal võimalikul hetkel nii lava ees, lava taga kui ka lava peal, mängivad nad ka erinevaid rahvapille ning tantsivad gruusia rahvatantse.

 

Ka Valgevenest pärit GUDA, Ukrainast pärit ROZHANYTSIA ning Venemaalt Pihkvast pärit UGRADA on kogunud laialdaselt tuntust nii oma kodumaal kui ka väljaspool. Tegemist on ansamblitega, kelle repertuaar põhineb lisaks arhiivimaterjalidele ka grupi liikmete tehtud etnoloogilistel ekspeditsioonidel oma kodukandi külades, kus nad on kogunud, lindistanud ja uurinud vanemate külaelanike käest kohalikke traditsioone, kombeid ja tavasid.  Lisaks väliekspeditsioonidega tegelemisele ühendab neid kollektiive ka repertuaari laiapõhjalisus: rituaalsed rahvalaulud, pärimustantsud, rahvamuusika erinevatel pillidel, vanad käsitöövõtted. Kõik kolm kollektiivi veavad eest ja tähistavad aktiivselt erinevaid aastaringi tähtpäevi ja pühasid oma kogukonnas ning viivad läbi temaatilisi õpitubasid ja töötubasid. Neid iseloomustab optimism, püüdlikkus ja kirglikkus, et üheskoos luua kauneid, erilisi ja traditsioonilisi esinemisi ja kombetalitusi.

 

Šveitsi LES ANCIENS DE LA FARANDOLE toob Balticale unikaalse alpi sarvede mängutraditsiooni koos traditsioonilise lipuviskamisega. Lisaks tutvustavad peamiselt abielupaaridest koosneva ansambli naispere liikmed imemaitsvat Šveitsi traditsioonilist maiustust, mida valmistatakse festvalikülaliste silme all otse elaval tulel küpsetades.

 

Ansambel ISTEBNA on hoolimata oma nooruslikest liikmetest üks vanimaid ja tunnustatumaid folkloorirühmi Poolas. Sarnaselt Valgevene, Ukraina ja Pihkva folloorirühmaga on ka ISTEBNA repertuaar väga mitmekesine ja lai, ulatudes vanadest karjaselauludest mägielanike keelpillimuusikani ning piirkonna traditsiooniliste rahvatantsude tantsimisest ja õpetamistest erinevate rituaalsete kombetalituste läbiviimiseni kogukonnas.

 

Soomes tegutseva tantsuteatri HÄMY noortest õpetajatest ja eestvedajatest  koosnev ansambel toob Baltica Pärimuspeole põhjanaabrite kiired polkad, pidulikud ja traditsioonilised kadrillid ning kauni pärimusmuusika. Lisaks tutvustavad HÄMY liikmed ka Soome mitmehäälset rahvalaulutraditsiooni ja erinevaid suvise pööripäeva kombeid.

 

Naabrerriikide Läti ja Leedu pärimuskultuuri toovad Balticale neli suurejoonelist folkloorirühma. Etnomusikoloogidest ja pärimusmuusikutest koosnev ansambel VISI ning sutartinesid (arhailisi mitmehäälseid rahvalaule) esitav kollektiiv TRYS KETURIOSE tutvustavad leedukate rikkalikku pärandit.
Iecava linnast Lätimaalt pärit nooruslik ja energaist pakatav folkloorirühm TARKŠKI toob Balticale oma ringmängud, pillimuusika, kaasahaaravad rahvatantsud ja rahvalaulud ning viieliikmeline Riiast pärit ansambel VILCENES tutvustab sügavuti läti mitmehäälset rahvalaulutraditsiooni, kohalikke jaanipäeva pidamise kombeid ning samuti traditsioonilist toidukultuuri ja käsitööd.

 

Poola ISTEBNA ansamblit tutvustavat videot vaata SIIT!

Baltica väliskülalised
Ukraina Rozhanytsia ansambel
Baltica väliskülalised
Simple, yet really professionally explained best hosting web companies, I really enjoyed reading it. While searching for in depth information about best website hosting companies and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles. I am confident about their ideas. Find top notch page of website hosting companies best for deeper click for web hosting companies new knowledge about best web hosting website is cool, specially if good care and well structured presentation about web hosting in the UK companies which is pure pleasure to read. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |