Baltica varasemad aastad

Baltica varasemad aastad

Selle lehe alla on kogutud varem toimunud Baltica festivalide lehed, mida saab lähemalt sirvida vasakus veerus avaneva alammenüü linkide kaudu.

 

Baltica ajaloost

 


Baltimaade ühiseks folkloorisündmuseks on kujunenud rahvusvaheline folkloorifestival Baltica. Festivalil on olnud oluline roll Balti riikide paikkondlike kultuuritraditsioonide taaselustamisel.

 

Baltica käivitus Rahvusvahelise Folkloorifestivalide ja Rahvakunsti Organisatsiooni CIOFF initsiatiivil. 1985. aastal toimus CIOFF-i 16. Maailmakongress Tallinnas. Kongressi delegaadid tutvusid siinse folklooriga - külastasid Lahemaa Rahvusparki, kuulasid seal eesti rahvamuusikute esinemist ja osalesid Leigarite simmanil. Sealt tuli ettepanek kolme Balti riigi folkloorijuhtidele hakata korraldama CIOFF-i egiidi all ühist festivali. Esimene festival leidis aset Leedus 1987. aastal.

 

16. novembril 1988 loodi Eesti Folkloori Selts, mille asutajaliikmeteks olid Kalev Järvela, Katrin Kumpan, Kristin Kuutma, Ene Lukka, Anne ja Alar Ojalo, Sirje Ossipov, Ingrid Rüütel, Mikk Sarv, Vaike Sarv, Kristjan Torop ja Igor Tõnurist. Töötati välja folklooriliikumise ideoloogia ja suunad - süvenemine oma kultuuripärandisse ja selle taaselustamisse ning aktiivne liitumine rahvusvahelisse folklooriliikumisse. Eesti Folkloori Seltsi initsiatiivil kutsuti kokku konsultatiivnõukogu Eesti, Läti ja Leedu folklooriliikumise eestvedajatest, kes 4. aprillil 1989. a asutasid folklooriassotsiatsiooni "Baltica". Aastal 1991, mil Balti riigid olid saavutanud iseseisvuse, võeti Eesti, Läti ja Leedu vastu CIOFF-i täieõiguslikeks liikmeteks.

 

Baltica festival põhineb folkloori ajaloolistel, autentsetel vormidel ja paikkondlikel iseärasustel. Festivali esinejad on kas järjepideva tradistiooni kandjad või harrastajad, kes viljelevad oma paikkonna pärimuskultuuri. Esimene Baltica Eestis oli aastal 1989. 2001. aastal korraldati Balticat Eestis viiendat korda ja 2016. aastal tehakse seda kümnedat korda. Igale festivalile eelnevad tavakohaselt piirkondlikud ülevaatused, nõustamised ja eelpeod, mil folkloorieksperdid valivad esinejaid festivalipäevadele ning annavad omapoolset nõu kavade ja etteastete viimistlemiseks.

 

VAATA! Jaaniõhtu Altjal filmi ERR Arhiivist.

Näidisjaaniõhtu korraldati 1985. aastal CIOFF-i Peaassambleest osavõtjatele. Esinevad Lahemaa ansambel ja "Leegajus".

 

Kasutatud kirjandus:

Pärimuskultuur Eestis - kellele ja milleks I, Ingrid Rüütel ja Ene Margit Tiit, 2005

Baltica varasemad aastad
Baltica varasemad aastad
Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of best hosting web companies and see what they really offer We found out that company capable of web hosting best companies is worth of mentioning and therefore we publish link here. They explained it in plain English with simple analogies, it makes the best web hosting companies for website araweb.co.uk provides top uk web hosting sure bet, I believe that hosting web top companies proves results in short time for long time benefits. Take systems everyday usage is really what matters. Therefore see best web hosting website and find your way. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |