Mooste pärimuspäev

Mooste pärimuspäev

22. juuni 2016

Mooste pärimuspäev

Mooste mõisas, Põlvamaal

Algus kell 11.00, lõpp uue päeva esimestel tundidel

Päevapileti hind 3 € / Perepäevapilet (2 täiskasvanut lastega) 5 €
Eelkooliealistele sissepääs tasuta. Eraldi piletid õpitubadesse.

Piletid müügil Piletilevis ja toimumispäeval kohapeal

Rahvusvaheline pärimuspidu Baltica 2016 algab Mooste pärimuspäevaga 22. juunil 2016.


Kohtume Lõuna-Eestis, kaunis Moostes, et tähistada Balti riikide ühist 29. Rahvusvahelise Baltica folkloorifestivali ja kümnenda Baltica peo toimumist Eestis. Valmistume üheskoos saabunud jaaniajaks, pühitsedes meie pärimuskultuuri ja esivanemate pärandit.

Sellel päeval muutub Mooste mõis tõeliseks pärimuskülaks, kuhu tulevad kokku üle Eesti erinevad folkloorirühmad, rahvamuusikaansamblid, lauluseltsid, jutuvestjad, pillimehed ja tantsijad. Tegevusi jätkub kõikjale ja kõigile, oodatud on pered, lapselapsest vanavanemateni.

Meie pärimuskultuuri eeskujud veavad eest mänge, tantse, esitavad oma paikkonna laule, tutvustavad suvise pööriaja tavasid ja palju muud. Päeva jooksul toimuvad ühistegevused, meisterdamised ja muusika nautimised kulmineeruvad Mooste Folgikojas kell 17.00 peetava Pärimuspeo Baltica avamise ja selle järgneva simmaniga.

Pärimuspäeva sisustavad 34 pärimuskultuuri seltskonda ja üksikisikut üle Eesti, kokku üle 350 inimese ning 10 külalisrühma meie naaberriikidest nagu Läti, Leedu, Soome, Poola, Venemaa, Valgevene, kaugemad külalised Ukrainast, Gruusiast ja Šveitsist.

 

Pärimuspäev algab kell 11 Mooste Rahvamuusikakoolis temaatilise näituse avamise ja pillihelidega. Esitused, ühistegevused ja õpitoad saavad alguse keskpäeval.

  • Avatud on kodukohvikud ja kohalikud ettevõtjad pakuvad oma kaupa
  • Töötubades saab õppida laulumänge, tantse, käsitööd
  • Mooste mõisa erinevad põnevad kojad kutsuvad uudistama
  • Süüdatakse jaanituli ning jaaniõhtuks saab meisterdada sõira, lillepärgi, saunavihtasid ja palju muud
  • Päevapiltnik jäädvustab jaanilisi peorõivastes


Mooste mõisa koduleht: http://moostemois.ee/

Mooste leiab kaardilt SIIT!

Jälgi Mooste pärimuspäeva üritust ka Facebookis!

Mooste pärimuspäeva veavad eest vabatahtlikud Mooste Rahvamuusikakoolist!

Mooste pärimuspäev
Mooste pärimuspäev
However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See hosting web top companies and discover best companies. This is the fact, that there are exellent web hosting UK companies available, but they are hard to find at first place. I also dicovered, that it is important for regaining confidence, see companies hosting web provider for all best company UK web hosting because they offer reliable services, I experienced what is a web hosting service and am convinced of their quality endurance and business class and well structured presentation about web hosting service which is pure pleasure to read. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |