Osalejatele

 

Baltica poeb põue ja kodu küla õue!

 

Peame oluliseks pidude tähendust ja pidutsemise väärtustamist. Rahvusvaheline pärimuspidu BALTICA 2016 pühitseb jaaniaega ja väärtustab pärimusliku jaanipeo pidamist.

 

Igaühel teist on kindlasti olemas laul, mida laulis teie vanaema või ema, seik perepärimusest, mis on teile meelde jäänud vanaisa pajatustest. Või tants või ringmäng, mida nägid omakandi pidudel tehtavat. Katsu need kogemused oma mälupildis kokku koguda, kimpu köita ning teiste osalejateni ja rühmakaaslasteni tuua. Ütle, et see on sinu oma ning tunne selle üle uhkust. Tehke ja looge koos!

 

 

Praktilisi soovitusi eelpidudeks ja jaanipeoks:

 

  • Tantsude, laulude, laulumängude jms valimisel eelista oma kodukandi (küla, kihelkond, maakond) folkloorset materjali, võib lähtuda ka rühmaliikmete päritolust.
  •  Seo oma tegevuses kõike, mida oskad (laul, pillimäng, tants, jutuvestmine, laulumäng, käsitöö, toidukultuur jm) pärimuslike kommete ja tavadega. Nii püüdleme pärimuskultuurilise terviklikkuse poole.
  • Oluline ei ole osata võimalikult palju, võib ka vähem, kuid mõtestatult ning hästi.
  • Tantsud, laulud ja laulumängud esita võimalikult pärimuslikul kujul, loomulikult ja veiderdamata.
  • Rahvalaulu (regilaul, uuem rahvalaul, rahvapärane koraaliviis  ja muu) laulmisel lähtu valitud laulu traditsioonilistest esitamisviisidest, õpi see soovitavalt heade laulikute esituse järgi (eelkõige regilaul).
  • Tantsime elava muusika saatel ning eale ja soole sobivalt; tantsude saateks mängigu üksikpillimees või muud rahvapärased pillikoosseisud; laulumänge mängime enamasti saateta ja laulame kogu rühmaga.
  • Oska tutvustada seda, mida esitad ning tunne esitatava tausta ja päritolu.
  • Baltica pidudel kanname võimalusel päritolupõhiseid rahvarõivaid või nende puudumisel isikupärast piduriietust.

 

Kokkuvõttes: kõige olulisem on teadlik, pärimuslik ja rahvapärane esitus!

Osalejatele
It's definitely not about low price of which web hosting is best but more related to trustworthy services. I was really not looking cheapest provider, but tried to find indication of top web hosting companies reliability. We found out that company capable of hosting web top companies is worth of mentioning and therefore we publish link here. It is definitely knowledgeable company, which makes choice extremely lucrative website hosting companies best for reading I am sure, that araweb.co.uk UK web hosting is best it is about UK web hosting companies and reliable services, which guarantee 100% of remarkable results after reading this article, I know much better companies hosting web UK and may suggest ideas about best site for web hosting even to my friends. top map vaata lähemalt sitemap nimekirja kodulehtede tegemine professionaalne kodulehe valmistamine tunnustatud ja visuaalselt heal tasemel .. korraliku ja atraktiivse kodulehe tegemine aga ka kasutajasõbralike ning lihtsalt kasutatavate kodulehtede valmistamine originaalse visuaaldisainiga kodulehekülje tegemine ja samuti e-poe tegemine on heaks võimaluseks tooteid tutvustada aga kõigepealt on muidugi vaja veebilehe tegemine ette võtta, vaata lähemalt kodulehe valmistamine kohta Disain aara.ee lehel. Samas on võimalus kodulehtede valmistamise päringut saata. Kui vajad uut kodulehekülge, siis vaata veebilehe valmistamise kohta lähemalt mobiiliveeb lehe tegemise artiklist, kus on toodud ära peamised põhjused, kuidas mobiiliveebi disain aitab kodulehe loetavamaks muuta. fnpage sitemap list
   Eesti Folkloorinõukogu | reg 80007921 | Vene tn 6, 10123 Tallinn | tel (+372) 601 5727 |